Ognisko Kielce – Parafia Niepokalanego Serca NMP, ul. Urzędnicza 3

Parafia
ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ul. Urzędnicza 3, 25-729 Kielce - w każdy drugi piątek miesiąca.
Spotkanie rozpoczynamy Mszą Św. w kościele o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na spotkanie do sali w domu parafialnym.
Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Sebastian Wieczorek.
Parafia św. pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny >>>
Diecezja kielecka >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniu 8 maja 2019 odbyło się kolejne spotkanie formacyjne w Ognisku SYCHAR w Kielcach. Obecnych na nim było 27 osób, x. Sebastian oraz Gość Specjalny: Ksiądz Biskup Jan Piotrowski. Po wspólnej modlitwie, przypomnieniu charyzmatu oraz zasad panujących na spotkaniu przeszliśmy do tematu, który brzmiał: „Co się dzieje z miłością po ślubie?”. Na podstawie przeczytanego wstępu do książki Gary’ego Chapmana „5 języków miłości” (które będziemy omawiać na spotkaniu w czerwcu) pochyliliśmy się nad różnicą między zakochaniem a miłością, nad formami jej wyrażania i sytuacjami, w których sami czujemy się kochani przez współmałżonka. Idąc tropem autora książki przyznaliśmy mu rację, że „Ludzie mówią różnymi językami miłości” i „Szczerość to za mało. Jeśli mamy skutecznie komunikować naszą miłość, musimy chcieć się nauczyć ojczystego języka miłości naszego małżonka„.

Następnie podzieliliśmy się refleksjami z własnego życia, odpowiadając na pytania:
1. w jaki sposób okazywałem/łam po ślubie miłość współmałżonkowi? (podaj kilka przykładów)
2. co sprawia, że czuję się kochany/a przez współmałżonka? (podaj kilka przykładów)

Po zakończeniu „rundki” omówiliśmy sprawy organizacyjne: intencje do Skrzynki Ogniskowej, Róże Różańcowe, podziękowania za udział w rekolekcjach, „obstawę” Mszy czerwcowej, a także złożyliśmy życzenia imieninowe Stasiowi.
Ania zaproponowała wyjazd z dziećmi do Energylandii w Zatorze w terminie 15 czerwca (sobota), inicjatywa ta spotkała się z dużą aprobatą, podobnie jak pomysł Spotkania Filmowego w dniu 25 maja (sobota), godz. 19 w naszej salce.

Ksiądz Biskup dał nam piękny przykład postawy pokory, dostosowując się do ustalonego schematu spotkania, a w swojej wypowiedzi podziękował nam za świadectwa życia, wiary i walki o małżeństwa. Na koniec spotkania udzielił nam i obecnym dzieciom pasterskiego błogosławieństwa.