Ognisko Kielce – Parafia Niepokalanego Serca NMP, ul. Urzędnicza 3

Parafia
ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ul. Urzędnicza 3, 25-729 Kielce - w każdy drugi piątek miesiąca.
Spotkanie rozpoczynamy Mszą Św. w kościele o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na spotkanie do sali w domu parafialnym.
Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Sebastian Wieczorek.
Parafia św. pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny >>>
Diecezja kielecka >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniu 11 stycznia 2019 odbyło się spotkanie Wspólnoty Sychar w Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej w Kielcach, obecnych było na nim 21 osób.

Po wspólnej modlitwie, przypomnieniu charyzmatu wspólnoty i zasad panujących na spotkaniu, nasz opiekun duchowy ks. Sebastian omówił szerzej jedną z nich, a mianowicie „nie udzielamy sobie rad”. Powołując się na słowa z Ewangelii wg Św. Mateusza i Św. Marka, mówiące o tym, że mamy być „solą ziemi”, wskazał, że każdy z nas przykładem swojego życia ma być tym, który będzie wskazywał na osobę Pana Jezusa. Udzielanie wszelkich rad wiąże się z wzięciem odpowiedzialności za skutki i konsekwencje, jakie pojawią się w wyniku wskazania przez nas drugiej osobie jakiegoś kierunku działania. Zostało postawione pytanie: „kto jest gotów wziąć na siebie ciężar odpowiedzialności za słowa rady i jej konsekwencje dla drugiego człowieka?” Jedyną radą, jakiej możemy udzielać innym i nie bać się jej konsekwencji, jest rada pójścia do Pana Jezusa i odbudowania z Nim relacji.
Ks. Sebastian przypomniał, że zasady, jakie obowiązują na spotkaniu, również mają zastosowanie przy okazji innych spotkań, szczególnie tych w mniejszych grupach i tych, które mają charakter bardziej prywatny i towarzyski. Celem tych zasad, jakie obowiązują na spotkaniach sycharowskich, jest nasze poczucie bezpieczeństwa.

Na koniec spotkania po odśpiewaniu „Sto lat” naszym styczniowym solenizantom czyli Agnieszce i ks. Sebastianowi oraz Apelu Jasnogórskim i błogosławieństwie, w przyjaznej atmosferze spędziliśmy jeszcze trochę czasu na indywidualnych rozmowach i dyskusjach.

Przypominam też, że przed nami jeszcze 26.01.2019 – Adoracja Wspólnotowa, godz. 18.45, kaplica w domu parafialnym.

Serdecznie zapraszam!