Ognisko Kielce – Parafia Niepokalanego Serca NMP, ul. Urzędnicza 3

Parafia
ZAPRASZAMY na spotkania w Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ul. Urzędnicza 3, 25-729 Kielce - w każdy drugi piątek miesiąca.
Spotkanie rozpoczynamy Mszą Św. w kościele o godz. 18.00, a po niej zapraszamy na spotkanie do sali w domu parafialnym.
Opiekunem duchowym Wspólnoty jest ks. Sebastian Wieczorek.
Parafia św. pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny >>>
Diecezja kielecka >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W dniu 5 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar, obecnych było na nim 20 osób oraz x. Sebastian, lider i wicelider. Termin został zmieniony, gdyż w drugi piątek miesiąca odbędzie się Drogą Krzyżowa na Karczówkę pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego.

Tematem spotkania było VIII przykazanie. Po wspólnej modlitwie, przypomnieniu charyzmatu wspólnoty i zasad panujących na spotkaniu słowo wstępne zaprezentował x. Sebastian: mówił o trudnych skutkach tego grzechu, podał różnicę między obmową, a oszczerstwem oraz o tym, jak trudno naprawić takie błędy.

Następnie zostaliśmy podzieleni na trzy grupy warsztatowe, w których staraliśmy się dokonać głębszej analizy VIII przykazania w oparciu o wybrane cytaty Pisma Świętego.
Wg Ewy, naszego protokolanta: „Uczestnictwo w spotkaniach naszej Wspólnoty bardzo ubogaca, a przede wszystkim uświadamia wiele istotnych kwestii. Tematyka jest niezwykle interesująca i przydatna w życiu codziennym. Wspólnota daje poczucie bezpieczeństwa, przynależność do niej pomaga i ułatwia nadanie właściwego kierunku w życiu„.

Na koniec spotkania po Apelu Jasnogórskim i błogosławieństwie, w przyjaznej atmosferze spędziliśmy jeszcze trochę czasu na indywidualnych rozmowach i dyskusjach.

Przypominam też, że przed nami jeszcze w kościele parafialnym NS NMP:

12.04.2019 (piątek) – Droga Krzyżowa na Karczówkę, rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17 (bierzemy czynny udział poprzez czytanie rozważań i niesienie Krzyża)

19.04.2019 (Wielki Piątek) – Adoracja Bożego Grobu, godz. 21-22 w naszym kościele (próba przed adoracją 14.04.2019, salka, godz. 18.45)

Serdecznie zapraszam!